ÜLKEMİZE GEÇMİŞ OLSUN

Ülke olarak şubat ayı içerisinde Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük doğal afetlerinden biriyle sarsıldık. 11 ilimizi doğrudan etkileyen Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin bıraktığı izlerin, derin üzüntüsünü halen yaşıyoruz. Bu büyük depremde hayatını kaybeden on binlerce vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz.

Deprem felaketinin ardından ülkemizin yaralarını sarmak, depremden etkilenen ihtiyaç sahiplerine hızlıca ulaşmak için ilk günden bu yana Özdilek Holding tarafından kapsamlı ve koordineli bir çalışma yürütüldü.

 

BİRLİK VE DAYANIŞMA ZAMANI

Bölgede oluşan ihtiyaçların karşılanabilmesi için ilgili bakanlıklar, AFAD, sivil toplum kuruluşları ve resmi kurumlar aracılığıyla yaklaşık 30 milyon nakdi ve ayni destekte bulunarak depremzedelerin yanında olan Özdilek, depremin ilk günü depremzedelerin ısınması ve korunması için afet bölgesine battaniye gönderimi sağladı. İlerleyen süreçte bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda nevresim takımı ve havlu gibi temel malzemeleri, ilgili kuruluşlarla koordineli bir şekilde bölgeye ulaştırdı. Ağır kış şartlarının oluşturduğu ihtiyaçları karşılamak için kadın, erkek, çocuk ve bebek kışlık kıyafetleri (mont, bot, polar, hırka, yelek, eşofman, kazak, kaban, bere, eldiven, atkı, tulum ve termal giysi) bölgeye sevk etti. Temel gıda malzemeleri (kuru gıda, bakliyat, hazır yemek, konserve, süt, su, meşrubat) ve hijyen ürünlerinin (bebek bezi, hijyenik ped) yanı sıra bölgede bulunan depremzedelerin barınması için konteyner, bölgeden ayrılanlar içinse kira desteği sağlayan Özdilek, depremden etkilenen vatandaşların yanında olmaya devam etti.