Ar-Ge: Yeniliğin ve Teknolojinin Gücüyle İlerliyoruz

Özdilek Holding, 2018 yılında gıda üretimi birimleri için gıda Ar-Ge merkezini, 2019 yılındaysa kendi bünyesinde bulunan bilgi teknolojileri müdürlüğünün çalışmaları neticesinde Özveri Ar-Ge merkezini hayata geçirmiştir.

Gıda Ar-Ge merkezi, 2018 Kasım ayı itibarıyla hayata geçirilerek Özdilek bünyesinde gıda üretimi yapan tüm birimler için yeni ürün geliştirme ve mevcut ürün iyileştirme konularında faaliyetlerine başlamıştır. İki kişiden oluşan çekirdek yapısı ve 20 kişilik tadım ekibiyle yiyecek ve içecek operasyonları müdürlüğü bünyesindeki kafe restoranlar; taze gıda kategori müdürlüğü bünyesindeki kasaphane, unlu mamuller, dondurma, meze, baklava ve lokum imalathaneleri için çalışmalarını sürdürmektedir. Ürün geliştirme ve iyileştirme çalışmaları sonucunda deneme üretimi tamamlanan ürünlerin sürekli üretim kararı, tadım ekibi tarafından objektif bir şekilde değerlendirilip analiz edilerek verilmektedir. 2019 yılı içerisinde yeni ürün geliştirme ve mevcut ürün iyileştirme kapsamında toplam 22 ayrı çalışma, gıda Ar-Ge merkezi tarafından tamamlanmıştır. Ar-Ge kapsamında yılda en az 10, Ür-Ge kapsamındaysa en az 20 farklı çalışma yürütülmesi hedeflenmektedir. Gıda Ar-Ge merkezi, bu çalışmalarla birlikte fayda maliyet analizleri doğrultusunda mevcut ürünlerin kalitesini artırmayı ve geliştirdiği yeni lezzetleri en iyi şekilde misafirlerin beğenisine sunmayı amaçlamaktadır.

Özdilek Holding bünyesinde faaliyet gösteren bilgi teknolojileri müdürlüğü, 2018 yılında girdiği yapılandırma süreci ile kendi bünyesinde Ar-Ge merkezi oluşturma çalışmalarına başlamıştır. Bu süreçte temelleri atılan çalışmalar, Özveri Ar-Ge merkezi çatısı altında toplanarak 2019 Şubat ayı itibarıyla hayata geçirilmiştir. Bu yapılanma Özdilek Holding’in tüm şirketlerine, Türkiye’ye ve dünyaya sektörel çözümler sunmayı amaçlamaktadır. Özveri Ar-Ge merkezi, hızla dijitalleşen dünyaya ayak uydurarak, teknoloji ve bilişim alanında yenilikçi ve fark yaratan projeler üretmeyi amaçlamaktadır. Ürettiği projeleri ürün ve hizmete dönüştürerek dışa bağımlılığı azaltmayı hedeflemektedir. Özveri Ar-Ge merkezinin yaptığı çalışmalar arasında; kamera görüntü işleme teknolojileri ile derin öğrenme, yapay zeka, mobil uygulamalar ve bulut çözümleri yer almaktadır. Özveri Ar-Ge merkezi, Corewish markasıyla geliştirdiği çözümleri corewish.com sitesinde yayınlamaktadır.

www.corewish.com

Markalarımız

Ar-Ge sektöründe hizmet veren markalarımız

  • Özveri Arge Merkezi
  • Gıda Ar - Ge Merkezi
  • Corewish